Podpora

Formulář pro Vaše dotazy, náměty a hlášení chyb
Potřebuji pomoc přes vzdálenou podporu

Často kladené dotazy

Nestahují se mi údaje subjektů podle IČO

Od 1.1.2024 byl změněn systém stahování těchto údajů na straně Ministerstva financí. Nová verze ProFact 5.0 s aktualizací z 1.1.2024 již toto napojení umí. Starší verze ProFact 3.0 a ProFact 4.0 již tuto funkci mít nebudou. Je nutné z těchto starších verzí přejít upgradem na verzi novou.

Jak hromadně změnit sazbu DPH?

K hromadné změně sazby DPH slouží nástroj v Nástroje - Hromadná změna sazeb DPH. Dobře si rozmyslete, jak po změně sazby bude přepočítána cena. Přepočet proběhne jak ve skladových zásobách tak v ceníku. Změna sazby DPH proběhne ve skladových zásobách i u nákupních cen.

Jak aktivovat ProFact na jiném PC nebo po přeinstalování operačního systému?

Pro aktivaci licence na jiném PC stačí v okně aktivace vložit ID produktu a zákaznické číslo, které jste obdržel při koupi licence. Pokud nemůžete údaje dohledat, kontaktujte nás na email exmind@exmind.cz.

Kde získám ID produktu nutné k aktivaci produktu?

ID produktu najdete po spuštění ProFactu v "Nastavení" v sekci "O Produktu". Toto ID nám zašlete na adresu exmind@exmind.cz.

Poběží mi ProFact na operačním systému Windows 11?

Ano, ProFact je stavěn a odladěn i na této verzi operačního systému Windows. ProFact 5 stačí jen nainstalovat a to je vše. U nižších verzí ProFactu již není kompatibilita zaručena.

Poběží mi ProFact na operačním systému OS X?

Bohužel ProFact není pro počítače MAC určený. Je však možné na tomto OS provozovat ProFact s nástavbou Parallel Windows. Můžete se však těšit na příští rok, kdy startujeme project ProFact X. Půjde o multiplatformovou aplikaci ProFactu na všechny operační systémy ( Win, OS X, iOS, Android ).

Jak přenesu data z jednoho počítače do druhého?

Pokud nepracujete v síti a nejste připojeni na vzdálený zdroj dat, můžete data přenést pomocí funkce "Zálohovat data" a "Obnovit data ze zálohy". Zálohu dat přenesete například na přenosném médiu na druhý počítač, kde pomocí funkce "Obnovit data ze zálohy" data obnovíte na druhém PC. Upozorňujeme, že takováto obnova dat smaže všechny data, která na PC byla doposud zadána.

Nevyhovuje mi výstupní tisková sestava. Nechci tam nebo mi tam naopak chybí nějaký údaj. Co s tím?

V ProFactu je možné změnit výstupní tiskovou sestavu dokladu. Jen pro faktury jich je momentálně celkem 8. Stačí v "Nastavení" v sekci "Vystavené doklady" u daného dokladu zadat novou výstupní sestavu. Sestavy se dále tvoří a do budoucna budou přibývat. Doporučujeme proto provádět pravidelné aktualizace.

Formulář pro Vaše dotazy, náměty a hlášení chyb

Jde mi o produkt
Chci

Formulář pro pomoc přes vzdálenou podporu

Jde mi o produkt