Vyhledávání a filtrace záznamů

 

Vyhledání záznamu

Pro vyhledání záznamu v  určitém seznamu stačí vlézt do políčka formuláře nebo do sloupce tabulky, ve kterém chcete vyhledávat, zmáčknete klávesu F3. Do zobrazeného okna napište hledaný text nebo jen část a zmáčkněte klávesu ENTER. Pokud bude záznam s  tímto textem nalezen, zobrazí se přímo na kartě nebo v  seznamu. Dalším stiskem klávesy ENTER se vyhledá další záznam odpovídající hledanému textu.

 

Například pokud budete hledat vystavený doklad s  číslem 9992008, přepněte se do modulu Vystavených dokladů, vlezte do políčka s  číslem dokladu, zmáčkněte klávesu F3, napište hledaný text (v  tomto případě 9992008) a zmáčkněte klávesu ENTER. Pokud záznam s  tímto číslem dokladu existuje, bude zobrazen.

 

Filtrace záznamů

Filtrace záznamů slouží k  lepšímu přehledu a orientaci v  obsáhlých seznamech. Pokud budete chtít v  libovolném seznamu filtrovat, zmáčkněte klávesu F3 nebo použijte rychlou fulltext filtraci v  záhlaví tabulky. Filtr umí vyhledávat i podle více zadaných slov a vždy prohledává všechny sloupce a řádky v  celé tabulce ( FullText )

 

Pro základní filtraci seznamu slouží v  každé agendě záložky dole pod seznamem. Tyto záložky jsou předdefinovány a lze vytvářet i nové. Po kliknutí na danou záložku se podle nastavení záložky filtruje i seznam.