ProFact v síti

 

ProFact Portable (Jeden uživatel pracuje na více místech)

ProFact Portable je verze programu nainstalovaná na přenosném zařízení (standartně USB flash). Toto řešení umožňuje přenos Vašich dat stále při sobě a můžete pracovat na jakémkoliv PC s operačním systémem Windows. V případě používání ProFact 2017 Portable na kterémkoliv přenosném zařízení doporučujeme zálohovat data i mimo toto zařízení! Zálohování probíhá v programu přes: Nástroje - zálohovat data a standartní složka pro zálohy je na zařízení ve složce programu ProFact/Zalohy. Cena za Verzi Portable je 350 Kč bez DPH + 100 Kč poštovné.

 

Verzi portable je také možné nainstalovat na vlastní zařízení (USB flash, externí Harddisk,...) Instalace poté probíhá přes vzdálenou podporu pro ProFact.

 

Další možnost instalace verze Portable je instalace do Cloudových disků, jako je Google Disk nebo Dropbox atd. V tomto případě je třeba se vyvarovat spuštění programu na více počítačích najednou, může dojít k nenávratnému poškození databáze! V tomto případě se stále jedná o řešení pro jednoho uživatele, ač je program na více počítačích najednou. Cena tohoto řešení je 350 Kč bez DPH za verzi Portable a 300 Kč bez DPH za každého uživatele/místo kde se v programu bude pracovat. Tato varianta může být funkční, poklud si uživatel hlídá synchronizaci, ale nedoporučuje se.

 

Umístění dat v síti (Více uživatelů pracuje na jedné databázi, ne však v jeden moment)

Varianta umístění dat v síti umožňuje sdílení dat v rámci místní sítě mezi počítači s vlastními licencemi ProFactu. Pokud na databázi pracuje více uživatelů v rámci jedné sítě a nepracují v jeden moment, je možné databázi číst v rámci místní sítě. V tomto případě jsou data umístěna buď na jednom z PC s licencí ProFact nebo na počítači/serveru bez licence nebo na zařízení typu NAS. Podmínkou pro správné fungování je, že zařízení, kde jsou data umístěna musí být spuštěno vždy, kdy chce někdo v ProFactu pracovat. Toto řešení není koncipováno pro práci více uživatelů najednou a i přes to, že tato varianta může fungovat pro vice připojených uživatelů, nedoporučujeme ji pro tento případ.

 

Využití SQL serveru (Více uživatelů v jednu chvíli/přístup k datům i přes internet)

Toto řešení je koncipováno pro práci několika uživatelů ve stejný moment. Server typu MySQL obsluhuje databázi a komunikuje s klienty (jednotlivé licence profact).

 

Varianta lokálního MySQL: V tomto případě se jedná o řešení, kdy je ProFact využíván v rámci místní sítě více uživateli. Aplikace MySQL serveru se instaluje

(v případě potřeby za pomoci Technické podpory eXmind). Tato aplikace běží na některém z PC v rámci Vaší místní sítě. Může to být kterýkoliv PC pod podmínkou, že bude spuštěn v případě potřeby přístupu jakékoliv licence ProFact v rámci sítě. Doporučujeme PC alespoň s procesorem o frekvenci 2 GHz a s 2 GB operační paměti RAM.

 

Varianta vlastního MySQL serveru pro vzdálený přístup (hosting): Další možnost je využití MySQL serveru například u Vašeho hostingu webových stránek (pokud máte). V tomto případě je třeba domluvit se s poskytovatelem této služby:

- Zda by bylo možné zřídit na serveru další databázi typu MySQL

- Zda je na tomto serveru nastaven filtr příchozích IP adres (což ve valné většině těchto poskytovatelů bohužel bývá)

- Zda je tento filtr nějak omezen počtem IP adres, nebo jestli nelze úplně vypnout

 

Každá místní síť má svou veřejnou IP adresu, kterou je třeba do výše zmíněného filtru uvést, aby se ProFact mohl připojit na server. Pokud se však veřejná IP adresa změní, nebo se zařízení bude chtít připojit k serveru z jiné místní sítě, filtr jej nepustí. Toto řešení je vhodné pro sítě, které mají pevnou veřejnou IP adresu (služba většinou zpoplatněná u poskytovatele internetového připojení).

 

Varianta vlastního MySQL serveru pro vzdálený přístup (místní MySQL server): V tomto případě odpadá problém filtru IP adres, kdy je MySQL server nainstalován v rámci Vaší místní sítě a připojování k němu probíhá přes pevnou veřejnou IP adresu (služba popsána výše a také nutná podmínka).

 

Varianta MySQL serveru pro vzdálený přístup eXmind (služba Data v Cloudu): Tato služba je vytvořena přesně na míru pro potřeby ProFactu. Data jsou uložena na našem serveru, který se denně zálhouje. Není zde filtr IP adres, tudíž je možné připojit se k Vaši databázi odkudkoliv přes internet. Databáze je vytvořena a zaheslována na cloudovém serveru eXmind. Je připravena i na mobilní aplikace pro Android a iOS, plánované na první polovinu roku 2017. Cena za tuto službu je 120 Kč bez DPH/měsíc, placeno na ročně.