Klientský program

 

Klientský program v ProFactu funguje jako systém, kde zákazníci mají své účty. Tyto účty se nabíjejí přes rozhraní KASA a klientovi je pak možné přes klientskou kartičku kredit strhávat. Klientský program se aktivuje přes: Nastavení - KASA - Klientský program.

 

Nastavení klientského programu

V adresáři firem pod záložkou  klientský program můžete nastavit číslo karty, fotografii a vzhled karty (čerpá ze složky: C:\ProgramData\eXmind\ProFact\Reports\cs\Karty).

 

Nastavení dobití kreditu

Dále je třeba si definovat dobíjení. Dobití kreditu je ceníková položka, přejdeme tedy do ceníku. V ceníku založíme nový ceník (pokud tak již nemáme) a vytváříme přes tlačítko Nová položka libovolné hodnoty, které budeme dobíjet ( např. 1 Kč, 10 Kč, 20 Kč, 50 Kč, 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč,...) u těchto položek pak zaškrtávíme políčko na začátku řádku (DK - Dobití kreditu). Takto definujeme, že uvedená ceníková položka bude dobíjet kredit na kartu uživatele.

 

Dobíjení kreditu

V modulu KASA otevřeme novou účtenku. Dále zvolíme klienta, kterému chceme dobít kredit (Zákazník/ eXmind s.r.o). Dále načteme čárový kód kartičky klienta/napíšeme jeho číslo karty a potvrdíme enterem. Zobrazí se jeho aktuální zůstatek na kartě.

 

 

Po stisknutí tlačítka Zaplatit a Uhrazeno dojde k dobití kreditu. Kontrolu můžet provést v Adresáři firem v záložce Klientský program (na této záložce bude třeba stisknout tlačítko F5 pro obnovení zobrazení).

 

Použití kreditu

V případě, že chceme místo hotovostní platby nebo platby kartou odečíst kredit z klientské kartičky, tak při vystaveování účtenky klikneme na tlačítko Klient a načteme čárový kód z jeho kartičky nebo napíšeme její číslo a potvrdíme ENTER. Poté po stisknutí tlačítka Zaplatit se zobrazí mimo tlačítko V hotovosti a Platební kartou tlačítko Kreditem a to zvolíme. Po stisknutí tlačítka Uhrazeno se kredit odečte ze zákazníkova účtu.